Yeşil Teknolojiler Girişimcilik Programı – Arkhé

Arkhé, 2014 yılında bir araya gelmiş bir öğrenci topluluğu projesi. O yıllardan beri ekip her yaz Şirince’de bir araya geliyor, çeşitli akademik konularda yoğun çalışma içeren yaz okulları düzenliyor.

Topluluğun amacı, Türkiye’de bulmakta güçlük çekilen serbest düşünce ortamını, akademik derinleşmeyi, ve sosyalleşmeyi sağlamak. Felsefe, siyaset, ekonomi, tarih, bilgisayar felsefesi, yapay zeka, hukuk, estetik gibi birçok konuya el atan ekip, bütün bunları üniversite sıkıcılığından uzak, ferah ortamlarda ve eğitim kalitesini en yüksekte tutmayı hedefleyerek gerçekleştiriyor. 

2014’ten bu yana 950 öğrenci ve 250’den fazla hocayla bir araya geldiğini söyleyen bu güzel topluluk bu dönem Yeşil Teknolojiler’e el atmayı ihmal etmiyor.

29 Temmuz- 2 Ağustos tarihlerinde Şirince’de, 4 günlük bir kamp organize eden Arche, sorunların derinlemesine ele alınacağı, çözüm odaklı yeni fikirlerin doğacağı ve çok paydaşlı iş birliklerinin ilk adımlarının atılacağı bu programda ele alınacak genel konu başlıklarını belirlemiş:

– Yeşil mutabakat,Türkiye ve dünyada dönüşen üretim sistemleri

– Düşük karbon kullanımı, enerji verimliliği ve tasarrufu

– Yeşil teknoloji girişimciliğinin önemi ve geleceği 

– Döngüsel ekonomi ve sistem düşüncesi

– Tasarım odaklı düşünme ile iş geliştirme

–  Yeşil teknoloji girişimciliğinde finansmana erişim

Girişimci adayları, girişimciler, öğrenciler ve profesyonellerin katılım sağlayabileceği kamp detaylarına Arche web sitesinden ulaşabilir, kayıt gerçekleştirebilirsiniz.

Seda Çakmak
Kamu ve özel sektör deneyimleri ile 2007 yılından itibaren iş dünyasındadır. 2016 yılında sosyal girişimci olarak ekosisteme dahil olmuş, 2018'de kamuya istifasını vermiştir:) Gönüllü olarak bir çok projede yer alıp, süreç yönetimi ve organizasyondan sorumlu olarak görev yapmıştır. Ulusal ve Uluslararası organizasyonlarda ekosistemin güçlendirilmesine katkıda bulunmuştur. Uçtan uca organizasyoner, iş geliştirme mentörü, girişimcilik eğitmeni, taze dijital dönüşüm uzmanı. #dijitaldünyanınkadını

Similar Articles

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img

İlgili Yazılar