TÜSİAD – 2021 Bu Gençlikte İş Var Ege Finalistleri Belli Oldu!

Her yıl İstanbul’da gerçekleştirilen ve oldukça ses getiren girişimcilik programı olan “TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var” son 3 yılda bölgesel eğitim kampları ile de kendini göstermekteydi.


2 yıldır EGİAD ile İzmir Ekonomi Üniversitesi desteği ile yapılan TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var Ege Kampı 2021 yılında Mayıs ayında gerçekleşmişti.

TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var Ege Kampı 2020 @ İzmir Ekonomi Üniversitesi

Bugün ise Ege Kampı final programı EGİAD Melekleri tarafından gerçekleştirilirken 5 harika girişim kendini juriye tanıtma fırsatı buldu.

Autohealth

Trafik kazalarında, kaza anında yolcuların sağlık durumu hakkında gerekli bilgiyi insan
gücü olmadan gerekli kurumlara aktarır. Kullanılan kapasitif EKG propları sayesinde kıyafet üzerinden dahi detaylı sağlık analizi yapılmasını sağlar.

VisporClub

Kalkınma Hedefleri’nden “Eşitsizliklerin Azaltılması” hedefiyle yola çıkan, sporcu veya potansiyel sporcu gençleri bir araya getiren dijital bir platform. Spora ilgi duyan gençler, profillerinde sporcu özelliklerini, becerilerini ve yeteneklerini sergileme imkanı bulabilecek, spor kulüpleri ise dijital ortamda filtreleme yaparak yetenek taraması yapabilecek, oyuncu seçmelerinin ilk aşamasını dijital ortamda geniş bir havuzda gerçekleştirebilecektir.

Agon

Tübitak Bigg Teknogirişim Desteği alarak 2021 yılında şirketleşen Agon, Staphylococcus aureus bakterisinin hastane yoğun bakım ünitelerinde tespitini gerçekleştirebilen bir biyosensör uygulaması girişimidir.

Anemo Games

farklı oyun türlerini ve kategorilerini sentezleyerek oluşturduğu dinamizm ile mobil oyun endüstrisine farklı bir bakış açısı sunuyor. İlk olarak bulmaca ve macera türlerini sentezleyen
hibrit bir casual oyun olan Elementria’nın MVP’sini tamamlamıştır.

Kriptoart

sanatçılar, markalar ve sanatseverler için ”NFT ve Kripto Sanat” üzerine özgün içerikler
geliştiren, eğitim ve küratörlük hizmetleriyle ilham verici bir ekosistem yaratan dijital sanat
platformudur.

Gelelim Finalistlere;

TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var 2021 Ege Programı’nın Finalistleri şöyle;

  1. Ekip Agon
  2. Ekip VisporClub
  3. Ekip Autohealt

İzmir’in bu yetenekli girişimlerine başarılar diliyoruz. Yakında kendileri hakkında daha detaylı bilgiler insanveteknoloji.com sayfasında olacaktır.

Seda Çakmak
Kamu ve özel sektör deneyimleri ile 2007 yılından itibaren iş dünyasındadır. 2016 yılında sosyal girişimci olarak ekosisteme dahil olmuş, 2018'de kamuya istifasını vermiştir:) Gönüllü olarak bir çok projede yer alıp, süreç yönetimi ve organizasyondan sorumlu olarak görev yapmıştır. Ulusal ve Uluslararası organizasyonlarda ekosistemin güçlendirilmesine katkıda bulunmuştur. Uçtan uca organizasyoner, iş geliştirme mentörü, girişimcilik eğitmeni, taze dijital dönüşüm uzmanı. #dijitaldünyanınkadını

Similar Articles

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img

İlgili Yazılar