İzmir Girişimcilik Merkezi

Girişimcilik konusununun günden güne daha çok değer kazandığı İzmir’de yeni merkezlerin kurulduğunu görmek oldukça güzel.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) iş birliği ile şehirde yeni bir kuluçka merkezi kuruldu. İzmir Girişimcilik Merkezi.

İzmir’in stratejik öncelikleri dikkate alınarak her yıl belirlenen tematik alanlarda bölgesel ve sektörel ihtiyaçların girişimci bakış açısı ile karşılanmasına yönelik çalışmalar yürütecek olan bu kuluçka merkezi ile şehirde yenilikçi fikirler gerçeğe dönüşme fırsatı bulacak. En azından tanıtımlar bu yönde.

İzmir’in girişimcilik ekosistemine yön verme amacıyla #Girişimİzmir diyerek yola çıkmış olan merkez, temel girişimcilik eğitimleri, iş geliştirme faaliyetleri, mentörlük hizmeti ve seminerler ile İzmir’in girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkı sağlayacağı ifade ediliyor.

Etkin olmayı ve hareketliği seven bir İzmir’de bu adım sayesinde şehrin sosyo ekonomik yapısının yenilikçi fikirlerle güçlenmesi, şehrimizde birlikte düşünme, çalışma ve üretme kültürünün gelişmesi ve tüm İzmirlilerin refah seviyesinin girişimci İzmirlilerin projeleriyle artırılması mümkün hale gelmesi umut ediliyor.

Bu noktada merkez için seçilen lokasyonun da stratejik bir önemi var. Çünkü belediye anlayışı İzmir’in tarihine de sahip çıkıp, şehrin kendi özünü korumaktan yana. Girişimcileri şehrin merkezinde kendine has dokusuyla ilgi çeken Darağaç bölgesinde ağırlayacak olan merkez, hem küçük üreticiler hem de sanat atölyelerinin yoğun olarak bulunduğu eski İzmir sokaklarında sosyo-kültürel paylaşıma da katkı sağlayacak.

Girişimciler, Alsancak bölgesinde konumlandırılmış 1000 m2 ‘lik kuluçka merkezini kullanacak. Böylece, teknoparkların uzak olmasından yakınan girişimciler alternatif bir çalışma alanı bulmuş olacak:)

Merkez ile ilgili gelişmeleri kendi web sitesinden takip edebilirsiniz. https://girisimcilikmerkezi.izmir.bel.tr/

Seda Çakmak
Kamu ve özel sektör deneyimleri ile 2007 yılından itibaren iş dünyasındadır. 2016 yılında sosyal girişimci olarak ekosisteme dahil olmuş, 2018'de kamuya istifasını vermiştir:) Gönüllü olarak bir çok projede yer alıp, süreç yönetimi ve organizasyondan sorumlu olarak görev yapmıştır. Ulusal ve Uluslararası organizasyonlarda ekosistemin güçlendirilmesine katkıda bulunmuştur. Uçtan uca organizasyoner, iş geliştirme mentörü, girişimcilik eğitmeni, taze dijital dönüşüm uzmanı. #dijitaldünyanınkadını

Similar Articles

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img

İlgili Yazılar