Hackathon – Yaşam Teknolojileri İnme (Stroke) Hastalığı

Yapay Zeka, IoT, Büyük Veri, Bulut Bilişim, Makine Öğrenmesi, Veri Mühendisliği, Görüntü/Ses İşleme/Analizi ve Yazılım Teknolojileri

Teknopark İzmir ve İTÜ Arı Teknokent iş birliğinde gerçekleştirilecek Yaşam Teknolojileri – İnme (Stroke) Hastalığı konusundaki “HACKATHON” inme hastalığının; belirti, takip, tespit, acil müdahale ve tedavi süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik yeni teknolojilerin çalışılmasına ve bu alanda dijital dönüşümün sağlanmasına altyapı oluşturmak hedefleniyor.

Hackathon 21-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek, başvurular ise 10 Eylül’e kadar alınacak.

Bu etkinlik, Yapay Zeka, IoT, Büyük Veri, Bulut Bilişim, Makine Öğrenmesi, Veri Mühendisliği, Görüntü/Ses İşleme/Analizi ve Yazılım Teknolojilerinin ağırlıkla kullanılacağı HACKATHON, tüm Türkiye’den startuplar ve bağımsız ekiplerin katılımına açık!

İnme (Stroke) ve İlgili Teknolojiler Hakkında

Dünya genelinde önemli bir can kaybı ve engellilik sebebi olan inme, değiştirilebilir ve değiştirilemez olmak üzere iki kapsamdaki risk faktörlerinden ileri gelmektedir. Acil müdahalesinde FAST (yüz-kol- konuşma-zaman) metoduna başvurulan inmenin tedavisinde, çeşitli tıbbi yöntemler kullanılmaktadır. Söz konusu tedavinin multidisipliner bir bakış açısıyla, organize şekilde planlanması ve aynı yaklaşımın hastalığın rehabilitasyon evresinde de benimsenmesi büyük önem taşımaktadır.

Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olan inmenin önüne geçilmesinde, teşhisinde, acil müdahalesinde ve rehabilitasyonunda her geçen gün artan bir biçimde değişik teknolojilerden yararlanılmaktadır. Bu teknolojiler arasından yapay zekâ, makine öğrenmesi, nesnelerin interneti (IoT) ve bulut depolama öne çıkmaktadır.

Etkinliğin programı oldukça yoğun ve çok değerli konuşmacılarla dolu bir akış bulunuyor.

Detaylar ve başvuru için https://www.hack4treat.com/

Seda Çakmak
Kamu ve özel sektör deneyimleri ile 2007 yılından itibaren iş dünyasındadır. 2016 yılında sosyal girişimci olarak ekosisteme dahil olmuş, 2018'de kamuya istifasını vermiştir:) Gönüllü olarak bir çok projede yer alıp, süreç yönetimi ve organizasyondan sorumlu olarak görev yapmıştır. Ulusal ve Uluslararası organizasyonlarda ekosistemin güçlendirilmesine katkıda bulunmuştur. Uçtan uca organizasyoner, iş geliştirme mentörü, girişimcilik eğitmeni, taze dijital dönüşüm uzmanı. #dijitaldünyanınkadını

Similar Articles

Yorumlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img

İlgili Yazılar